ScheduleKarta Podarunkowa
Watch icon

Dziś: Sklepy 10-22 | Spotkania i Dania 10-22

CSR

 

W Galerii Młociny zdajemy sobie sprawę z ogromnej roli, jaką pełnimy w kształtowaniu odpowiedzialnego i zrównoważonego środowiska. Działania na rzecz ochrony naszej planety i wspieranie społeczności lokalnej są dla nas priorytetami.

 

Centrum dla innych

 

Ambulans Krwiodawstwa:

 

Jako Galeria Młociny cyklicznie, wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, organizujemy cyklicznie na Młocinach akcję oddawania krwi. Osoby zdrowe, pełnoletnie i chcące pomóc innym, mogą oddać krew w specjalnym ambulansie zaparkowanym na placu przy wejściu głównym kilka razy w roku. Chętnie wspieramy zbiórki krwi, zachęcając do tego klientów, np. oferując w zamian voucher do wykorzystania w Strefie Spotkania i Dania.

 

Wsparcie dla dzieci z domu dziecka na Bielanach

 

W Galerii Młociny chętnie angażujemy się w pomoc najmłodszym potrzebującym. Wraz z naszymi najemcami ufundowaliśmy wyprawki szkolne dla podopiecznych bielańskiego Domu Dziecka nr 1 „Nasz Dom”. Innym razem zaprosiliśmy podopiecznych Domu Dziecka nr 1 do Galerii Młociny na seans w Multikinie oraz turniej gry w kręgle w MK Bowling.

 

Regularne zbiórki karmy dla okolicznych schronisk

 

We współpracy z naszymi klientami, najemcami mielismy możliwość kilkukrotnego przekazywania ton karmy podwarszawskim schroniskom dla zwierząt. Oprócz pokarmu były tam rowniez zabawki, koce i preparaty na kleszcze.
Jednej ze zbiórek towarzyszyła wystawa edukacyjna zrealizowana we współpracy z Fundacją Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva, promująca adopcję zwierząt oraz prezentująca efekty “metamorfoz” adopciaków. Właściciele zwierzaków przesyłali zdjęcia swoich pupili przed i po adopcji. Dzięki temu Galeria Młociny mogła pokazać wszystkim osobom odwiedzającym, jak bardzo można odmienić los zwierzaków.

 

Już trzykrotnie graliśmy razem z WOŚP w Galerii Młociny. Jednym z naszych celów jest promocja zdrowego stylu życia, dlatego stawialiśmy na pomoc, która wymagała od naszych klientów spalenia kalorii. Chętne osoby mogły bić swoje rekordy na orbitrekach, rowerkach i ergometrach. Każdy wykręcony kilometr to złotówka do puszki WOŚP od Galerii Młociny. Nie zabrakło również wolontariuszy i wolontariuszek, którzy w trakcie wydarzenia kwestowali na sczytny cel.

 

Przestrzeń Dla Rodziny Fundacji “Jestem Mamą”

 

W Galerii Młociny działa Przestrzeń Dla Rodziny prowadzona przez Fundację „Jestem Mamą” oraz Fundację Idylla. To pierwsze w stolicy miejsce, do którego Fundacja zaprasza wszystkie mamy, całe rodziny oraz mniejsze i większe dzieci. Prowadzone są tu m.in. zajęcia „Mała Plastyka”, „Warsztaty dobrej zabawy”, zajęcia umuzykalniające czy zajęcia językowe „Baby English”.

 

Akcja profilaktyczno-edukacyjna „Zdrowie pod Kontrolą”

 

Systematyczne badania profilaktyczne są szansą na długie i zdrowe życie. Chętnie promujemy tego typu wydarzenia w Galerii Młociny. W 2024 roku przed centrum handlowym odbyła się 28. edycja akcji „Zdrowie pod Kontrolą”. Studenci i studentki medycyny, wolontariusze i wolontariuszki zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA-Poland przeprowadzili szereg prostych, ale jakże ważnych badań profilaktycznych, takich jak pomiary ciśnienia tętniczego, glikemii z krwi czy analizę składu ciała. Zaprezentowali też pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej. Nie zabrakło miejsca dla najmłodszych – w Galerii Młociny zawitał Szpital Pluszowego Misia, a wolontariusze i wolontariuszki bawili się z dziećmi i odpowiadali na ich pytania dotyczące wizyt u lekarza. Na miejscu pojawiły się także stanowiska partnerów zewnętrznych oraz studentów z Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii, Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji i Studenckiego Koła Naukowego Medycyny Stylu Życia.”

 

Wsparcie dla lokalnych społeczności

 

Nigdy nie przechodzimy obojętnie wobec potrzeb sąsiadów i z ogromną radością wspieramy ich na tyle, ile możemy. W 2021 roku zlokalizowana w sąsiedztwie Galerii Młociny Fundacja Malwa oficjalnie otworzyła dla swoich podopiecznych ogród. Na ten cel Galeria Młociny przekazała 10 000 zł. Dzięki środkom został sfinansowany zakup roślin do ogrodu, kompostowników oraz podstawowych narzędzi do pracy w ogrodzie, a podopieczni Fundacji zyskali miejsce, w którym mogą wypoczywać i miło spędzać czas.

W tym samym roku 10 000 zł trafiło również do Szkoły Podstawowej nr 369 znajdującej się przy ulicy Stanisława Przybyszewskiego. Środki zostały przekazane na zakup roślin i sadzonek do ogródka edukacyjnego, o który dbają uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli.

W ramach akcji „Zakupy dla seniora” wsparliśmy starsze osoby mieszkające w sąsiedztwie, kompletując i dostarczając im do domu zamówione wcześniej przez telefon produkty.

Ekologiczne rozwiązania

 

Zrównoważone zarządzanie zasobami

 

Już na etapie budowy Galerii Młociny postawiono na rozwiązania prośrodowiskowe. Przy budowie i wykańczaniu budynku korzystano z materiałów posiadających certyfikaty ekologiczne. Wdrożono również procedury zarządzania odpadami i gospodarką wodno-ściekową, wprowadzając chociażby selektywną gospodarkę odpadami, pozwalającą na wtórne wykorzystanie większości z nich.

Oświetlenie centrum handlowego opiera się na rozwiązaniu LED, zastępującym energochłonne metahalogeny czy świetlówki. Budynek jest wyposażony także w dodatkową warstwę izolacji termicznej, która wpływa na poprawę jego efektywności energetycznej – zapobiega stratom ciepła zimą i nagrzewaniu się latem. Zastosowane zostały też centrale wentylacyjne wyposażone w sensory CO2, które samoczynnie dostosowują wydajność systemów wentylacji do zapotrzebowania na świeże powietrze.

Galeria Młociny charakteryzuje się wysokim standardem energetycznym. Obiekt znajduje się w 30 proc. najbardziej efektywnych energetycznie budynków niemieszkalnych wybudowanych przed końcem 2020 roku, dla których sporządzono świadectwo charakterystyki energetycznej. To potwierdza, że inwestycja wnosi istotny wkład w działania minimalizujące skutki zmian klimatu.

Centrum handlowe wyposażone jest również w rozwiązania mające na celu ograniczenie zużycia wody. Perlatory napowietrzające generują oszczędności w zużyciu wody na poziomie ok. 50 proc. Z kolei baterie umywalkowe sterowane fotokomórką pozwalają zapobiegać stratom wody. Dodatkowym zabezpieczeniem są zawory automatycznie odcinające dopływ w przypadku wykrycia niekontrolowanego wycieku. Do rozwiązań ograniczających zużycie wody można zaliczyć także tzw. linie kroplujące sterowane w oparciu o czasomierze, które zastępują standardowe zraszacze do podlewania zieleni.

 

Budki lęgowe dla ptaków

 

Duże znaczenie dla naszej działalności ma odpowiedzialność za otaczającą nas faunę i florę. Dlatego na terenie Galerii Młociny zbudowaliśmy budki lęgowe dla ptaków m.in. na tarasie oraz na ścianie budynku strefy dostaw. Dbamy też o bioróżnorodność naszej roślinności wokół budynku, sadząc i pielęgnując nowe rośliny na terenach zielonych otaczających centrum.

 

Zielony taras na dachu

 

Charakterystycznym elementem Galerii Młociny jest zajmujący kilka tysięcy metrów kwadratowych zielony taras na najwyższej kondygnacji, połączony ze strefą restauracyjną. Znajduje się tam także plac zabaw dla dzieci i Dechy na Bielanach, czyli doskonałe miejsce do relaksu, a także centrum letnich wydarzeń. Wszystko to w otoczeniu zielonych krzewów.

 

Zielona energia

 

Galeria Młociny wykorzystuje energię pochodzącą z odnawialnych źródeł – z farm fotowoltaicznych lub wiatrowych. Aktualnie jest to 20 proc. zielonej energii dla zużycia w częściach wspólnych obiektu. Jej największym odbiorcą są systemy utrzymania komfortu w budynku – wentylacji i klimatyzacji. Obecnie jesteśmy także w trakcie przygotowań do procesu instalacji paneli fotowoltaicznych na dachu centrum handlowego.

 

 

Działania CSR Galerii Młociny są odzwierciedleniem naszej misji i wartości. Dążymy do tego, aby każdego dnia przyczyniać się do lepszego jutra, dbając zarówno o naszą planetę, jak i o dobro naszej społeczności.

 

Ta strona używa plików cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki w tym zakresie, oznacza zgodę na ich używanie. Więcej informacji na ten temat znajduje się w naszej polityce prywatności.

Dowiedz się więcej Galeria Młociny cookies pattern