ScheduleKarta Podarunkowa
Watch icon

Dziś: Sklepy 10-22 | Spotkania i Dania 10-22

Ogródek Zabaw dla dzieci

Oryginalna rzeźba w Galerii Młociny projektu Studio Izabela Bołoz

Na tarasie Galerii Młociny znajduje się instalacja artystyczna, przygotowana przez Studio Izabela Bołoz. Jest to fantazyjne połączenie dzieła sztuki, rzeźby, interaktywnej instalacji, placu zabaw dla dzieci i strefy odpoczynku na świeżym powietrzu.

POMYSŁ

Punktem wyjścia dla projektantki i inwestora było stworzenie miejsca dla dzieci i dorosłych, które swoim charakterem wyróżni się na tle innych przestrzeni, zainteresuje niespotykaną dotąd formą. Opowie historię i zainspiruje dzieci do zabawy, uruchomi wyobraźnię, będzie oddziaływać na różne zmysły. Nie jest to zwykłe miejsce. Pojęcie strefy do relaksu i zabawy wywrócone jest tu do góry nogami, dosłownie i w przenośni. Rezygnacja z dobrze znanych urządzeń na rzecz nieoczywistych form ma za zadanie skłonić do kreatywnej zabawy, zachęcić do spędzenia całego dnia bez nudy.

„Chcemy by ludzie patrząc na instalację uśmiechali się, robili zdjęcia, traktowali rzeźbę jako punkt orientacyjny w przestrzeni, miejsce spotkań oraz rozrywki. Zależy nam, by instalacja dawała dzieciom frajdę z zabawy w niekonwencjonalnej scenografii. Kto powiedział, że plac zabaw ma zawsze wyglądać tak samo? Dzieci są wspaniałymi odbiorcami sztuki. Na pewno warto tworzyć dla nich nietypowe, pobudzające wyobraźnię miejsca” – mówi projektantka.

FUNKCJE

Charakterystycznym, centralnym punktem strefy jest gigantyczne, przerysowane w proporcji żółte wiadro, z którego wylewa się farba. Wypływająca z wiadra niebieska plama farby jest równocześnie zjeżdżalnią dla dzieci. Rączka wiadra pełni funkcję rurki do podciągania się i kręcenia, zaś jego denko to drabinka do wspinaczki. Częścią instalacji jest również pędzel, jakby porzucony przez malarza - olbrzyma, który nie dokończył swojego dzieła. Pędzel jest miejscem do siedzenia i relaksu dla dorosłych, dzieci inspiruje do różnorodnej zabawy- skakania, turlania się, chowania. Niebieskie kleksy z namalowanymi cyferkami to niekonwencjonalna interpretacja typowej, podwórkowej gry w klasy.

IZABELA BOŁOZ

www.izabelaboloz.com

Izabela Bołoz tworzy na pograniczu dizajnu, architektury i sztuki. Jej podstawowym założeniem jest angażowanie odbiorców, dzięki czemu jej prace nabierają życia. Większość z nich to instalacje w przestrzeni miejskiej, które oprócz spełniania funkcji użytkowej, również intrygują, bawią i zadziwiają. Bołoz łączy poetyckość i subtelność z mądrością i poczuciem humoru, zaskakując niecodziennym spojrzeniem na to, co nas otacza. Jej instalacje poruszają wyobraźnię, pobudzają emocje i proponują nowe sposoby doświadczania rzeczywistości.

Izabela Bołoz jest polską projektantką. Studiowała nauki społeczne na Uniwersytecie Wrocławskim i Uniwersytecie Zuryskim w Szwajcarii, wzornictwo na Kingston University London, a następnie uzyskała dyplom Design Academy Eindhoven. W 2011 roku założyła w Holandii swoje studio projektowe. Do jej klientów należą instytucje kultury, samorządy lokalne i firmy międzynarodowe. Jej prace są równie różnorodne, jak jej wykształcenie. Są to instalacje w przestrzeni publicznej, przedmioty oraz wystawy. Jest wykładowcą na Uniwersytecie Technicznym w Eindhoven; prowadziła zajęcia m.in. na School of Form w Poznaniu oraz Design Academy Eindhoven.

Rzeźba powstała we współpracy z firmą Novum oraz YAM (Your Art Maison)

Ogródek Zabaw dla dzieci shop image

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 10:00 - 22:00
Wtorek: 10:00 - 22:00
Środa: 10:00 - 22:00
Czwartek: 10:00 - 22:00
Piątek: 10:00 - 22:00
Sobota: 10:00 - 22:00
Niedziela: 10:00 - 21:00
Pokaż na mapienavigation arrow

Ta strona używa plików cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki w tym zakresie, oznacza zgodę na ich używanie. Więcej informacji na ten temat znajduje się w naszej polityce prywatności.

Dowiedz się więcej Galeria Młociny cookies pattern