Watch icon

Dzisiaj Sklepy 10-22 | Spotkania i Dania 10-22

18.11

Teatr Pijana Sypialnia „Osmędeuszy”

Listopadowe popołudnie można spędzić w inny sposób niż z kubkiem herbaty w domowym zaciszu. Wysuńcie nogi z kapci i przyjdźcie na Młociny! 18 listopada odbędzie się ostatni w tym roku spektakl Teatru Pijana Sypialnia, w Hali Hutnik o godzinie 19.00.
Jeśli jesteście miłośnikami teatru, musicie zobaczyć sztukę, które chcą Wam pokazać artyści. Wśród nich znajdują się aktorzy, tancerze, wokaliści, przepełnieni kreatywnością, przekraczających granice i wychodzących poza ramy rutyny.
Znana z fenomenalnego kontaktu z publicznością teatr Pijana Sypialnia zabierze Was do świata teatru przez ogromne T. Tym razem akcja dramatu przenosi nas pod bramę Cmentarza Powązkowskiego. Nie bez przyczyny „Osmędeuszy” nazywa się “współczesnymi Dziadami”: spotykamy tu Wianczarki, które swoimi wspomnieniami i podwórzowymi przyśpiewkami, niejako wywołują duchy dziwnych postaci z przeszłości.
Przedwojenna Warszawa, opisana przez Mirona Białoszewskiego i Ludwika Heringa w “Osmędeuszach”, tętni tańcem i śpiewem. Świat złodziejaszków, ulicznych handlarzy, artystów cyrkowych i żebraków jest niezwykle zaskakujący i zabawny. W jarmarczny, esencjonalny klimat warszawskich ulic, niezauważalnie wkrada się rutyna dnia codziennego… Pięciu aktorów wciela się w osiemnaście postaci. Każda z nich opowiada swoją wersję tragicznej miłości Teosi i żonglera Sylwestra.
Co jest niezwykłego w Osmędeuszach? Jest miłość, są nadzieje, marzenia, ale również przemijanie i śmierć. Jest życie. Musicie to zobaczyć!
Zapraszamy

Najnowsze wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

Ta strona używa plików cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki w tym zakresie, oznacza zgodę na ich używanie. Więcej informacji na ten temat znajduje się w naszej polityce prywatności.

Dowiedz się więcej Galeria Młociny cookies pattern