Watch icon

Dzisiaj Sklepy Nieczynne | Spotkania i Dania 10-22

09.07

Teatr na leżakach: Latarnik

Teatr na leżakach wraca na Młociny!

9 lipca zapraszamy na taras na dachu na spektakl: “LATARNIK”.

„Latarnik” to elektryzujący kabaret muzyczny, którego scenariusz powstał na kanwie twórczości Henryka Sienkiewicza. W tajemniczym studio telewizyjno-radiowym pojawia się kandydat na nowego latarnika. Młodzi dziennikarze z miejsca ustanawiają go pracownikiem latarni, następnie pod jego wpływem wyruszają w podróż do Egiptu, gdzie władzę sprawuje… kot faraona.

W finale spektaklu przenosimy się do „Baobabu” – knajpy, której właścicielem jest latarnik. W lokalu spotykają się bohaterowie dzieł Sienkiewicza – „W pustyni i w puszczy”, „Quo Vadis”, „Potopu”, „Ogniem i mieczem” – i wspominają czasy swojej świetności. Upijają się tajemniczymi trunkami serwowanymi przez gospodarza. W karcie drinków znajdziemy m.in. „Ognistego Nerona” i „Koktajl z języka Juranda”.
Twórcy spektaklu zadają pytanie – czy sienkiewiczowscy bohaterowie są jeszcze na tyle atrakcyjnymi postaciami, żeby nadal mogły one kształtować naszą świadomość? Uzupełnieniem spektaklu są pieśni Mieczysława Karłowicza i Stanisława Moniuszki, wykonywane na żywo.

SCENARIUSZ: Sławomir Narloch
️OPRACOWANIE MUZYCZNE / PRZYGOTOWANIE WOKALNE: Daniel Zieliński
REŻYSER: Stanisław Dembski

WYSTĘPUJE: 7 aktorów / 7 muzyków
CZAS TRWANIA: 60 minut

– obowiązują zapisy
– obowiązują maseczki
– liczba miejsc ze względu na obostrzenia będzie ograniczona

ZAPISY TUTAJ [klik]
_____________________________

Teatr Pijana Sypialnia powstał w 2012 roku, a dzisiaj jest już największym teatrem niezależnym w kraju. Zespół tworzą aktorzy, wokaliści, tancerze i orkiestra symfoniczna – łącznie ponad 100 artystów. Dzięki temu widowiska i koncerty Pijanej Sypialni wyróżnia niespotykany rozmach i szalona energia. Łączymy aktorstwo z wielogłosowym śpiewem, tańcem i muzyką na żywo. ️

Inspirują nas zakurzone teksty, zapomniane melodie i dawny folklor, a nasz pomysł na teatr to repertuar nastawiony na liczne interakcje z publicznością. Na szlaku Pijanej Sypialni pojawiają się duże i małe miasta i miejscowości, wydarzenia na wielką skalę i kameralne spotkania, cel zawsze jest ten sam – porwać publiczność!
_____________________________

Partnerzy Teatru Pijana Sypialnia:
Dorożkarnia
Fundacja Ferment Twórczy

Najnowsze wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

Ta strona używa plików cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki w tym zakresie, oznacza zgodę na ich używanie. Więcej informacji na ten temat znajduje się w naszej polityce prywatności.

Dowiedz się więcej Galeria Młociny cookies pattern