Schedule
Watch icon

Dziś: Sklepy Nieczynne | Spotkania i Dania 10-21

28.02

Sprawdź jak możesz pomóc

Drodzy Klienci!

włączamy się w pomoc obywatelom Ukrainy. Zarówno tym, którzy są w Polsce i organizują pomoc swoim bliskim w Ukrainie, jak i tym, którzy uciekają przed wojną i potrzebują podstawowych produktów do życia. Zachęcamy wszystkich naszych klientów do włączenia się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

 

Jak można pomóc? 

1. Każdego dnia, w naszych social mediach (relacje na Instagramie i Facebooku) będziemy publikować informacje o tym, co jest potrzebne i gdzie można kierować swoją pomoc.

2. Wszystkie potrzebne dary można przynosić do Galerii Młociny i zostawiać w specjalnie przygotowanych koszach:
– w Punkcie Info (przy wejściu głównym)
– przy sklepie Biedronka na poziomie -1

Wszystkie dary będziemy pakować i przekazywać do punktów zbiórek, a także do Twierdzy Zamość – naszej galerii zlokalizowanej w Zamościu, która wraz z władzami miasta organizuje pomoc dla uchodźców docierających na granicę.

 

Co można do nas dostarczyć:

  • Dla uchodźców przybywających do Warszawy gromadzimy zapasy: wody w zgrzewkach, środki higieny osobistej (szampony, żele pod prysznic, dezodoranty, pasty i szczoteczki do zębów, mydła, papier toaletowy), środki czystości, żywność dla dzieci z długim terminem ważności, ręczniki, pościel, pieluchy, narzędzia kuchenne jednorazowego lub wielokrotnego użytku: talerz głęboki, łyżka, widelec, nóż, szkło (silikon spożywczy lub plastik).
  • Dla osób walczących w Ukrainie: latarki, baterie, naładowane power banki, materiały opatrunkowe związane z pierwszą pomocą (opaski uciskowe, opatrunki hemostatyczne, opatrunki indywidualne olaes, okluzyjne czy wentylowane, bandaże), power tape i opaski plastikowe (tzw. trytytki).

 

Gdzie szukać informacji o potrzebnej pomocy:

>Bielany dla Ukrainy

> Grupa Pomocne Bielany

>Polski Czerwony Krzyż

>Ochotnicy.waw.pl – wolontariat w punktach informacyjnych

>Polska Akcja Humanitarna

>Ukraiński Dom w Warszawie
>Pomagam Ukrainie – strona rządowa

Sprawdź Aktualności

Najnowsze aktualności

Ta strona używa plików cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki w tym zakresie, oznacza zgodę na ich używanie. Więcej informacji na ten temat znajduje się w naszej polityce prywatności.

Dowiedz się więcej Galeria Młociny cookies pattern