15.09.2016

RUSZA DRUGI ETAP BUDOWY GALERII MŁOCINY

post-1

Realizacja projektu Galeria Młociny nie zwalnia tempa. Do 1 października rozpocznie się drugi etap budowy centrum handlowego, a proces leasingowy idzie pełną parą. Na Bielanach powstaje nowoczesny kompleks handlowo-usługowo-rozrywkowy, w jednej z najlepszych lokalizacji w Warszawie, w bezpośrednim sąsiedztwie węzła komunikacyjnego Młociny ze stacją metra.

Rozpoczyna się drugi etap budowy Galerii Młociny. Firma Erbud, generalny wykonawca kompleksu, od końca sierpnia jest już na placu budowy i zgodnie z harmonogramem prowadzi prace przygotowawcze związane z  infrastrukturą podziemną.

„Już niedługo rozpoczną się wykopy i budowa ścian szczelinowych. Następnym krokiem będą prace fundamentowe. Zanim jednak do tego dojdzie, z placu budowy musimy usunąć 600 000 m3 ziemi. Taka ilość materiału zmieściłaby się na powierzchni dziesięciu boisk piłkarskich tworząc warstwę o wysokości 10 m, czyli czterech pięter budynku mieszkalnego” – powiedział Roland Łopuszyński, Koordynator Projektów w Master Management Group. „Ten etap potrwa około sześciu miesięcy. Wszystkie prace postępują według przyjętego harmonogramu, a oddanie do użytku Galerii Młociny planowane jest na przełomie III i IV kwartału 2018 r.” – dodał Roland Łopuszyński.

„Równocześnie trwają rozmowy z kolejnymi najemcami i budowa atrakcyjnej oferty handlu oraz usług i rozrywki dla mieszkańców Młocin oraz blisko 40 tys. osób z Bielan, Żoliborza, Bemowa, Łomianek i Białołęki, które codziennie korzystają z węzła komunikacyjnego Młociny. Już wkrótce ogłosimy kolejne marki, które pojawią się w Galerii Młociny” – powiedział Michał Masztakowski, dyrektor ds. rozwoju i wynajmu Master Management Group.