17.10.2016

POSIŁEK Z WIDOKIEM NA LAS – PIERWSI NAJEMCY GASTRONOMICZNI W GALERII MŁOCINY

img_7794

Galeria Młociny ujawnia plany dotyczące strefy gastronomicznej, która będzie jedynym takim miejscem w stolicy. Food court będzie miał wyjście na zielony dach kompleksu, blisko tysiąc miejsc do siedzenia w środku i na zewnątrz oraz niepowtarzalny widok na Las Młociński. Pierwsi najemcy gastronomiczni Galerii Młociny to KFC, Express Kuchnia Marché, Burger King, Lifemotiv, Olimp, Subway, Pizza Hut Express, ZenThai, Sevi Kebab, Compañeros i Saladki. 

Oryginalny koncept architektoniczny food courtu oparty jest na nowoczesnej stylistyce i dużej ilości naturalnego światła, które wypełnia wnętrze. Podzielony zostanie na kilka różnych stref dostosowanych do potrzeb gości i zapewniających im komfortowe warunki, z tarasowo schodzącymi poziomami oraz widokiem na park na dachu i na plac centralny. W ofercie znajdą się zarówno restauracje szybkiej obsługi, jak i serwujące menu á la carte.

„Food court w Galerii Młociny został zaprojektowany jako miejsce wyjątkowe, z parkiem na dachu, gdzie klienci będą mogli usiąść na świeżym powietrzu, w otoczeniu zieleni i podczas posiłku czy spotkania z przyjaciółmi cieszyć się wspaniałą panoramą Młocin. Podzielony został na strefy, m.in. rodzinną, przeznaczoną dla osób z małymi dziećmi, oferującą udogodnienia potrzebne rodzicom i ich pociechom, m.in. plac zabaw;p strefę młodzieżową z elementami multimedialnymi; strefę szybkiej obsługi, a także strefę slow food dla tych, którzy chcą spożyć posiłek w spokojnej atmosferze, z dala od zgiełku” powiedział Marcin Goncikowski, Architect Associate w Kuryłowicz and Associates.

„Food court będzie jedną z najważniejszych atrakcji Galerii Młociny, prawdziwą mekką kulinarną dla odwiedzających. Serwowana będzie kuchnia polska i międzynarodowa, dania fusion, slow food, fast food, super food, a także zdrowa kuchnia wegetariańska i wegańska. Już podpisaliśmy umowy z pierwszymi najemcami strefy gastronomicznej, a to dopiero początek naszej podróży ze smakiem” – powiedział Michał Masztakowski, dyrektor ds. rozwoju i wynajmu Master Management Group.

Klienci powstającego kompleksu będą mogli posilić się w międzynarodowej sieci KFC (121 m2), odkryć tradycyjne dania kuchni polskiej z elementami śródziemnomorskimi w Express Kuchnia Marché (104 m2) czy poznać pyszną i zdrową kuchnię opartą na koncepcie wegańskim i wegetariańskim w Lifemotiv (92 m2). Nie zabraknie lubianych restauracji: amerykańskich Burger King (85 m2) i Subway (40 m2), greckiej Olimp (57 m2) i popularnej Pizza Hut Express (52 m2). Bardziej egzotycznymi smakami będzie można się cieszyć w tajskiej ZenThai (51 m2), bliskowschodniej Sevi Kebab (51 m2), i meksykańskiej Compañeros (32 m2), natomiast miłośnicy warzyw będą mogli układać własne kompozycje w Saladki (36 m2).